shele shelee shelle szeli biofermenty
Shelee – kosmetyki z biofermentami. Co oznacza nazwa i jak ją wymawiać?

Shelee – kosmetyki z biofermentami. Co oznacza nazwa i jak ją wymawiać?

Od premiery kosmetyków Shelee upłynął rok. Przez ten czas marka zyskała sporą rzeszę zwolenników i sympatyków. Ci którzy spróbowali biofermentów, szybko przekonali się o ich skuteczności i genialnych rezultatach jakie dają na skórze. 

Co oznacza nazwa Shelee?

Tajemnicza nazwa i jej egzotyczne brzmienie to nie przypadek. Pod hasłem Shelee kryją się dwa elementy, które definiują markę i świadczą o jej głównych ideach, takie jak:

  1. “SHE” – w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza “ona”. Dotyczy przedstawicielki płci żeńskiej. Kosmetyki Shelee są uniwersalne i mogą być stosowane bez względu na płeć, jednak tworzone są z myślą o potrzebach kobiet. (Przykładem może być Intensywnie Nawilżający Żel do Higieny Intymnej, który jest odpowiedzią na problem przesuszających się okolic intymnych m.in. w okresie menopauzalnym.) Kobieta kojarzy się z troską, opieką, wrażliwością i takie właśnie są produkty oferowane przez nas. Naturalne składy, starannie wyselekcjonowane składniki i eleganckie opakowania.
  2. “LEE” – nawiązuje do kultury azjatyckiej i inspiracji jej doskonałą pielęgnacją. W dosłownym tłumaczeniu może oznaczać “osłonę” np. od silnego wiatru. Kosmetyki Shelee skupiają się na odbudowie mikrobiomu, który stanowi w istocie naturalny płaszcz ochronny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Biofermenty – co to jest?

Pielęgnacja i kosmetyki koreańskie słyną z dobrych składów, zawierających biofermenty. Odpowiadając na pytanie czym są biofermenty, trzeba zacząć od wytłumaczenia procesu fermentacji. Fermentację wymyślili Koreańczycy, którzy przed wynaleziemem lodówek szukali sposobu by móc dłużej w bezpiecznych warunkach przechowywać żywność. Fermentacja to proces biochemiczny, który polega na przemianie związków chemicznych, przy udziale drobnoustrojów m.in. bakterii probiotycznych. Prościej mówiąc, proces ten polega na przekształceniu wybranego produktu w nowy o całkiem innych, na dodatek bogatszych właściwościach. 

W azjatyckich kosmetykach można znaleźć biofermenty m.in z ryżu, bambusa, aceroli czy alg morskich. Są to typowe składniki aktywne popularne i uznane w tamtej szerokości geograficznej. Fermentacja podbija ich działanie i powoduje, że stają się jeszcze korzystniejsze dla skóry. 

Shelee to Azja w Polsce czyli uwielbiane przez koreanki biofermenty w europejskiej odsłonie. Do produkcji kosmetyków zostały wykorzystane rośliny, kwiaty i zioła, które rosną w naszym regionie, a co za tym idzie wykazują większą kompatybilność ze słowiańskimi typami cery. Należy zaznaczyć, że wykorzystane w kosmetykach Shelee biofermenty są od początku do końca wytwarzane w naszych laboratoriach według pilnie strzeżonych receptur. Kupując te kosmetyki, masz pewność, że otrzymujesz innowacyjny produkt, bogaty w składniki aktywne dostępne wyłącznie w kosmetykach sygnowanych nazwą Shelee.

rytuał do cery suchej

Jak wymawiać nazwę marki? 

Skomplikowany zapis nazwy marki powoduje mnogość wersji jej wymowy. Bardzo często klienci wyszukując naszych kosmetyków przekształcają również jej zapis. Powstają z tego bardzo ciekawe warianty, które zawsze powodują na naszych twarzach lekki uśmiech.  Najczęściej spotykane przez nas wersje zapisu to np. shele, shelle, shellee, szele lub szeli. Natomiast w zapisie fonetyczny zdecyowanie przeważa szili. Nazwę naszej marki prawidłowo wymawia się jednak “SZELI”. 

Podobne

“SHE” - w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza “ona”. Dotyczy przedstawicielki płci żeńskiej. Kosmetyki Shelee są uniwersalne i mogą być stosowane bez względu na płeć, jednak tworzone są z myślą o potrzebach kobiet.
Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna dla zachowania jej zdrowia i młodego wyglądu. Niestety, wiele z nas popełnia błędy pielęgnacyjne w codziennej rutynie, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry.
Pielęgnacja miejsc intymnych powinna być niezwykle delikatna i troskliwa. Jak dbać o okolice intymne? Jakich używać kosmetyków, aby nie zachwiać ich naturalnego pH?
W Shelee, niezmiennie podążamy
za zasadą oferowania kosmetyków
o najwyższej jakości.
Koszyk
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.