Opalanie w domu - Jak stosować samoopalacz?

Wiosenne ciepłe dni powodują, zmianę naszego nastawienia oraz garderoby. Zaczynamy odsłaniać więcej ciała, jednak po zimie nasza skóra jest blada i nie wyglądają tak atrakcyjnie jak po lecie. Z pomocą przychodzi samoopalacz, który jest idealną alternatywą dla szkodliwych form opalania. Dzięki nim, możemy w zaciszu domowym sprawić sobie piękny, złoty odcień skóry. 

pianka samoopalająca opalanie zdrowe Shelee samoopalacz w piance z biofermentem

Jak działa samoopalacz? 

Produkty opalające zawierają substancję czynną dihydroksyaceton (w skrócie DHA). Jest on 3-węglowym cukrem, który może być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Substancja ta reaguje w górnych warstwach skóry z aminokwasami w skutek czego powstają związki barwiące, zwane melanoidynami. 

Melanoidyny odpowiadają za nadanie brązowego odcienia skórze, który utrzymuje się przez kilka dni, zazwyczaj 3-6. Długość utrzymywania się tego efektu zależy od złuszczania się naskórka. Bezpośredni wpływ mają także zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przed i po aplikacji. 

Na rynku dostępne są również samoopalacze zawierające erytrulozę jako substancję czynną. Schemat jej działania jest zbliżony do dihydroksyacetonu, jednak proces brązowienia jest powolniejszy, przez co produkty te są mniej chętnie wybierane przez osoby chcące się opalić. 

Jak nakładać samoopalacz? 

Przekonanie, że aplikacja samoopalacza to skomplikowany proces, który wymaga odpowiednich umiejętności jest błędne. Dzięki zastosowaniu się do kilku wskazówek, bez problemu można osiągnąć brązową opaleniznę w zaciszu domowym. Nie warto pomijać żadnego z kroków i mieć świadomość, że będzie to miało wpływ na ostateczny efekt. 

 1. PEELING
  Przygotowanie ciała do aplikacji warto zacząć od zastosowanie peelingu. Złuszczenie martwego naskórka pozwoli równomiernie rozprowadzić preparat i przedłuży jego trwałość. W przypadku wrażliwej skóry i skłonnej do podrażnień peeling warto wykonać dzień przed aplikacją produktu brązującego. 
 2. APLIKACJA
  Produkt należy aplikować rękawića specjalnie do tego dedykowaną. Ten gadżet zdecydowanie przyspiesza i ułatwia cały proces. Łatwiej też kontrolować nakładaną ilość i nie ma ryzyka spływania produktu. Dodatkowo unikniemy też zabrudzonych dłoni, które są niemal gwarantowane w przypadku aplikacji bez rękawicy. 
 3. NEWRALGICZNE MIEJSCA
  Szczególną uwagę należy zwrócić na kolana, łokcie i kostki. To właśnie w tych miejscach często powstają najmocniejsze zabarwienia. Sposobem na to jest posmarowanie tych części w momencie, gdy na rękawicy zostanie niewielka ilość produktu. Nie należy dokładać kolejnej porcji, tylko posmarować omawiane partie resztkami preparatu pozostałego na rękawicy. 
 4. PROCES OPALANIA
  Pozostaw preparat do wchłonięcia na 6-8h. Po tym czasie uzyskasz pełen efekt. Możesz także zmyć produkt ze skóry wcześniej, jeśli uznasz, że jesteś zadowolony/a z uzyskanego odcienia. 
 5. ZMYCIE
  Po upływie wyznaczonego czasu warto wziąć prysznic, aby pozbyć się zapachu, który wydziela się w trakcie procesu brązowienia. Można także ponowić aplikację w celu pogłębienia efektu. Opalenizna pochodząca z samooplacza może być stopniowana poprzez reaplikację.

Opalenizną jaką uzyskasz zależy głównie od produktu, którego użyjesz. Dla naturalnego i zdrowego efektu polecamy piankę samoopalającą Shelee. Dostępna w dwóch odcieniach – Light/Medium (dla jasnej karnacji) oraz Dark (dla pogłębionego efektu).

Co ją wyróżnia? 

 • Zawartość innowacyjnego składnika biofermentu, dbającego o mikrobiom skóry
 • Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego 98,7% !
 • Substancja odpowiedzialna za brązowienie skóry (DHA -dihydroksyaceton)  jest również pochodzenia naturalnego, co zapewnia bezpieczeństwo i wysoką jakość.
 • Odżywcze witaminy A+E+C, wpływające na kondycję skóry. Zwróć uwagę, że te witaminy są jednymi z głównych substancji czynnych drogich i dedykowanych do skóry twarzy kosmetyków, a ja umieściłam je w samoopalaczu do całego ciała. Dzięki temu zyskasz nie tylko piękną, słoneczną opalenizną, ale także wypielęgnowaną skórę ciała. Można powiedzieć, że ta pianka to kosmetyk 2w1. 
 • Duża pojemność gwarantuje długi czas użytkowania, co przekłada się na oszczędności w kieszeni. 
 • Kupując mój samoopalacz, zawsze otrzymujesz specjalną rękawicę, która ułatwia nakładanie i sprawia, że aplikacja staje się o wiele szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza. Dodatkowo nie musisz martwić się o zabarwione dłonie.
 • Mniej wyczuwalny zapach, charakterystyczny dla samoopalaczy. Wystarczy umyć ciało po upływie określonego czasu. 

  samoopalacz

Aplikacja samoopalacza, przy pomocy rękawicy trwa ok. 5 min, a efekt utrzymuje się nawet 4-5 dni. Jak długo Twoja skóra będzie brązowa zależy od tego jak przygotujesz ją wcześniej oraz jakie zabiegi na ciało będziesz wykonywać później ( w tym: peelingi, kąpiele, sauna, basen, szczotkowanie ciała itd.) 

Przekonaj się sama jak szybko, łatwo i bezpiecznie możesz uzyskać wakacyjną opaleniznę bez wychodzenia z domu! 

Ważne! 

Pamiętaj, że samoopalacze nie są produktami foto-prewencyjnymi. Oznacza to, że nie zabezpieczają skóry przed promieniowam UV. Aby uniknąć poparzeń i chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego należy stosować kremy z filtrem UV.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.