Ekstrakt z drzewa rambutanu – roślinny odpowiednik retinolu

Ekstrakt z drzewa rambutanu – roślinny odpowiednik retinolu

Retinol to jeden z topowych składników przeciwstarzeniowych stosowanych w kosmetykach anty-aging. Na przestrzeni lat zyskał ogromną popularność i stał się jednym z najbardziej pożądanych składników w kosmetykach pielęgnacyjnych. Swoją sławę zawdzięcza wielokierunkowemu i silnemu działaniu. Ma on jednak swoje wady i ograniczenia w stosowaniu. Alternatywę stanowi roślinny odpowiednik retinolu czyli ekstrakt z drzewa rambutanu. Ma zbliżone działanie, jednak nie powoduje skutków ubocznych. 

Rambutan to wiecznie zielone drzewo, które osiąga od 4 do 20 metrów wysokości. Rośnie głównie w Malezji. Indonezji i Chinach, jednak występuje także w całej Azji południowo-wschodniej. Owocuje w okresie od maja do sierpnia i może żyć nawet 100 lat. 

Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym, czerwonym owocom. Ich wygląd kojarzy się z liczi lub dereniem kousa, jednak skórka tego owocu pokryta jest włoskami. Słowo “rambutan” w języku malezyjskim oznacza dosłownie “owłosiony”. W Wietnamie z kolei owoc ten określa się mianem “chom chom”, który tłumaczy się jako “niechlujne włosy”. 

Owoce rambutanu mają słodki smak, z lekko kwaskowatymi nutami, przypominający najbardziej, doskonale znane nam winogorono lub śliwki. 

kosmetyki do twarzy

Zrównoważony rozwój:

Ekstrakt z drzewa rambutanu stosowany w branży kosmetycznej pochodzi z odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie upraw. Dzięki analizie tysiąca próbek, naukowcy odkryli, że ekstrakt z tego drzewa (Nephelium lappaceum) wspomaga produkcję kolagenu i działa aktywująco na różne geny ludzkiej skóry. Co więcej, składniki aktywne zawarte w ziarnach i skórce owocu rambutanu mają właściwości nawilżające i pobudzające cebulki włosów. Wykorzystanie wszystkich elementów rośliny, a nie tylko owocu, powoduje, że żadna jej część się nie marnuje.

Firma BASF zajmująca się pozyskiwaniem tego składnika stworzyła Program Rambutan, który obejmuje łańcuch dostaw we współpracy z partnerami z Wietnamu. Zapewnia robotnikom ponadprzeciętne dochody i bezpieczne warunki pracy. Dzięki temu, rambutan daje korzyści konsumentom, lokalnej społeczności i przyrodzie. 

Wpływ ekstraktu z drzewa rambutanu na skórę

Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, zwiększa gęstość włókien oraz poprawia ich jakość. W dodatku hamuje syntezę CCN1- białka odpowiedzialnego za degradację kolagenu. Ekstrakt z liści rambutanu, znacząco poprawia gęstość skóry i niweluje zmarszczki.

Skoncentrowana formuła nastawiona na maksymalne odmłodzenie skóry i zachowanie jej młodzieńczego blasku.

Znajdziesz w: 

  • Shelee Bioaktywnym Serum Naprawczo – Odmładzającym – jego regularne stosowanie zapewnia korzystne zmiany w strukturze skóry, odbudowę mikrobiomu , bariery hydrolipidowej, wygładzenie i odmłodzenie.
  • Shelee Bioaktywny Krem Naprawczo – Odmładzający – stworzony z myślą o odbudowie bariery hydrolipidowej i pielęgnacji nawet najbardziej wymagającej skóry.

bioaktywny krem

Podobne

“SHE” - w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza “ona”. Dotyczy przedstawicielki płci żeńskiej. Kosmetyki Shelee są uniwersalne i mogą być stosowane bez względu na płeć, jednak tworzone są z myślą o potrzebach kobiet.
Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna dla zachowania jej zdrowia i młodego wyglądu. Niestety, wiele z nas popełnia błędy pielęgnacyjne w codziennej rutynie, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry.
Pielęgnacja miejsc intymnych powinna być niezwykle delikatna i troskliwa. Jak dbać o okolice intymne? Jakich używać kosmetyków, aby nie zachwiać ich naturalnego pH?
W Shelee, niezmiennie podążamy
za zasadą oferowania kosmetyków
o najwyższej jakości.
Koszyk
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.