Pytania

FAQ

Pytania o markę

Tak, jesteśmy polskim producentem kosmetyków naturalnych z biofermentami.

Tak, wszystkie kosmetyki marki Shelee są wegańskie, co oznacza, że nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Tak, troska o środowisko jest dla nas bardzo ważna, dlatego część z naszych produktów umieściliśmy w szklanych opakowaniach, a pozostałą w opakowaniach z plastiku nadającego się do ponownego przetworzenia.

Tak. Receptury kosmetyków Shelee zostały opracowane z myślą o odbudowie mikrobiomu czyli podstawy prawidłowego funkcjonowania każdej skóry.

Mikrobiom to fizjologiczny ekosystem skóry, którego zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zanieczyszczenia, smog, stres, problemy zdrowotne, terapie lekami i wiele innych prowadzi do zaburzenia równowagi mikrobiomu, a tym samym do powstawania problemów skórnych typu: trądzik, odwodnienie, nadmierna reaktywność, brak blasku, przetłuszczanie, zmarszczki. Pielęgnacja naprawcza, która odbuduje mikrobiom, jest niezbędna do uzyskania długotrwałych efektów na skórze.

Tak. Kosmetyki Shelee to bogactwo składników aktywnych i biofermentów, które pobudzają komórki skóry do odnowy i regeneracji. Zaczerwienienie dotyczy głównie Toniku Effective (20% biofermentu) oraz Toniku Kwasowego  i ustępuje po chwili.

Produkty

Tonik Basic zawiera bioferment w stężeniu 6%, więc nadaje się dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biofermentami lub mają delikatną, wrażliwą skórę. Natomiast Tonik Effective jest rozwinięciem wersji podstawowej – zawiera aż 20% biofermentu i będzie idealny dla osób, które stosowały już Tonik Basic.

Tak, Toniki Shelee możesz naprzemiennie łączyć w zależności od potrzeb.

Przykładowo: Tonik Kwasowy stosować 1-2 razy w tygodniu, a w pozostałe dni Basic lub Effective. Pamiętaj, że każdy z nich nadaje się do codziennego stosowania, a systematyczność przynosi najlepsze efekty.

Wybierz:

Kojący płyn micelarny z biofermentem z owsa i aloesem

Naturalna pianka do mycia twarzy z biofermentem 10%

Bioaktywne Serum Naprawczo – Odmładzające,

Bioaktywny Krem Naprawczo – Odmładzający,

Naturalny Tonik Basic 6% biofermentu

Wybierz:

Normalizujący płyn micelarny z biofermentem z owsa i niacynamidem

Naturalna pianka do mycia twarzy z biofermentem 10%

Naturalny Tonik Effective 20% lub Specjalistyczny Tonik Kwasowy 10%+ 5% AHA

Mikrobiotyczny Krem Normalizująco – Odżywczy

Bioaktywne Serum Naprawczo – Odmładzające

Wybierz:

Bioaktywne Serum Naprawczo – Odmładzające – dla zdrowej i pełnej blasku skóry

Bioaktywny Krem Naprawczo – Odmładzający – jeśli masz skórę dojrzałą lub chcesz zadziałać prewencyjnie przeciwzmarszczkowo, posiadasz miejsca przesuszone i odwodnione, narzekasz na gęstość i jędrność skóry.

Mikrobiotyczny Krem Normalizująco – Odżywczy – jeśli twoja skóra potrzebuje odżywienia i jednoczesnego wyciszenia gruczołów łojowych, posiadasz przebarwienia, pojedyncze wypryski lub ziemistą, szarą cerę.

Naturalny Tonik Basic 6% lub Effective 20% – jeśli chcesz wyrównać pH, wspomóc mikrobiom skóry i wyrównać koloryt.

Specjalistyczny Tonik Kwasowy 10% biofermentu + 5% AHA – jeśli chcesz delikatnie złuszczyć martwy naskórek, wyrównać koloryt i zniwelować stany zapalne.

Każda z naszych pianek, zarówno Light/Medium jak i Dark zawierają w składzie dihydroksyaceton (DHA). Jest to substancja pochodzenia naturalnego, jednak nie ma jednoznacznych badań , które stwierdzałyby całkowite bezpieczeństwo stosowania tego składnika w okresie ciąży. Szczególną ostrożność należy zachować w pierwszym trymestrze ciąży. Jeżeli jednak nie ma jednoznacznej opinii , że jest to w 100% bezpieczne w całym okresie ciąży, to zdecydowanie rekomendujemy w tym okresie tych produktów nie stosować. Zdrowie dziecka jest w takim przypadku najważniejsze. O piękną opaleniznę możemy zadbać później , nie narażając na ewentualne niebezpieczeństwo malucha.

Nie, kremy oraz serum marki Shelee nie zawierają SPF. Ochronę przeciwsłoneczną należy zaaplikować po użyciu kremu lub serum Shelee na ok. 20min przed planowaną ekspozycją na słońce.

Tak, należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z okiem.

Tak, kosmetyki Shelee pozytywnie oddziałują na mikrobiom skóry, przyczyniając się tym samym do zwiększenia jej funkcji ochronnych. Dodatkowo nie zawierają silnych środków myjących, parabenów i substancji drażniących.

Sprawdź nasze produkty w sklepie online!

Koszyk
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.